MEGAMOCNI

11 edycja Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych

artyści imprezy

Dodano 2013-06-13 13:38:59 | Autor: Emil Kowalski

Trwa Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych. Jest to wydarzenie artystyczne, z osobami niepełnosprawnymi w roli głównej. Tczewo organizuje je po raz jedenasty. Impreza rozpoczęła się 11 czerwca i potrwa do piątku 14 czerwca.

We wtorek, odbyły się prezentacje sceniczne zespołów, w skład, których wchodzą osoby z niepełnosprawnością. Grupy liczyły ok. 10 osób. Każda prezentacja trwała ok. 20 minut. Natomiast pierwszy dzień przeglądu, zakończyła gwiazda wieczoru FARBA.

Następnego dnia, miały miejsce kolejne prezentacje zespołów (do południa) a wieczorem miała miejsce Biesiada Kaszubska (Hotel Gołub).

Dzisiaj do godziny 15:00, trwają dalsze prezentacje grup artystycznych osób niepełnosprawnych. Wieczorem o godz. 17:00, odbędzie się koncert finałowy na który wszystkich zapraszają organizatorzy – wstęp wolny (Centrum Kultury i Sztuki, Tczew, ul. S. Wyszyńskiego 10 ).

Impreza ma na celu integrację i promowanie możliwości artystycznych osób niepełnosprawnych. Przegląd to samorealizacja dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz potrzebę akceptacji społecznej. Dzięki występom scenicznym osoby takie mają szansę na przełamanie własnych słabości oraz uprzedzeń wobec osób niepełnosprawnych.

Ze względu na międzynarodowy charakter imprezy i powstającą w związku z tym barierę językową, prezentacje sceniczne nie zawierały słowa mówionego, bazowały na grze ciałem, światłem i muzyką.

Wydarzenie organizowane jest przez organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie jest imprezą cykliczną, odbywającą się od 11 lat. Przez ten czas nawiązane zostały liczne kontakty z państwami takimi jak: Litwa, Rosja, Ukraina, Białoruś, Macedonia, Bośnia i Hercegowina, RPA.

info. własne/pomorskie.eu