MEGAMOCNI

11 maja - Dzień bez śmiecenia

kalendarz śmieci wydarzenia

Dodano 2013-05-11 00:16:44 | Autor: Emil Kowalski

Dzień ten został ustanowiony na spotkaniu "Europejski Ekoparlament Młodzieży" (w 2007roku) z inicjatywy młodzieży europejskiej. Wśród niej byli młodzi ludzie z Polski. Ma na celu uświadomienie ludziom jak źle wpływa na wizerunek otoczenia, śmiecenie na ulicach, w parkach itp.

Ale to nie tylko, bezmyślne wyrzucanie papierków - śmiecenie odnosi się również do czynności polegających na segregacji odpadów. Człowiek powinien wiedzieć jak zagospodarować odpady tak aby można było jejeszcze wykorzystać. To jest ogromna korzyść dla środowiska i również sposób na jego ochronę. Bowiem jest faktem, iż aby wyprodukować opakowania, często musimy wykorzystywać folie i plastik. Jeśli te nie będą odpowiednio utylizowane, dostaną się do gleby. Proces rozpadu takich odpadów jest niebywale długi i w pewnym czasie, może okazać się, że ludzkość mieszka tylko na śmieciach a rośliny i zwierzęta zaczną masowo wymierać.

W tym dniu, szerzone są informacje z zakresu prawa, dotyczące obowiązków obywateli wobec zachowania czystości i odpowiedniego segregowania odpadów. W wielu miejscach są prowadzone spotkania edukacyjne na temat ekologii. Wszystko to ma na celu, przedstawienie sposobu na "śmiecenie z głową". Wiele informacji na ten temat, znajdziecie na stronie www.dzienbezsmiecenia.pl. 

Na tej stronie znajduje się również możliwość wysłania kartki poprzez email do swoich znajomych:

A więc śmiało ślijcie i promujcie czystość!! :)

Autorami kartki, którą można wysłać tylko za pośrednictwem strony www.dzienbezsmiecenia.pl są jej twórcy.