MEGAMOCNI

12 sierpnia - Wiadomości z kraju i świata

Aktualności informacje Wiadomości

Dodano 2013-08-12 12:07:22 | Autor: Emil Kowalski

W Słowacji doszło do wybuchu. Bomby na Bałtyku - NATO przeprowadzi akcję. Nowy tunel warszawskiego metra, już po drugiej stronie Wisły. 30 letnia kobieta utonęła w Krakowie.

Wybuch na Słowacji

Doszło do wybuchu w tunelu koło miasta Lewocza we wschodniej Słowacji. Jeden robotnik nie żyje. 6 jest rannych. Tunel ten jest obecnie budowany (od 2012 roku). Przyczyny eksplozji są badane.

Akcja NATO na Bałtyku

Siły Obrony Przeciwminowej NATO. Okręty wojenne ORP Kontradmirał Xawery Czernicki oraz estoński niszczyciel min ENS Admiral Cowan, wypłyną dzisiaj z Gdyni. W ramach akcji „Realne zagrożenie” zajmą się wykrywaniem i niszczeniem min.

Tragedia w Krakowie – utonęła kobieta

Zalew Zakrzówek. Płetwonurkowie wyłowili dzisiaj ciało 30 letniej kobiety. Ofiara miała na sobie strój nurka. Ciało odnaleźli inni płetwonurkowie wczoraj. Zalew ten jest zamkniętym zbiornikiem ale przeznaczonym dla płetwonurków z pobliskiego klubu „Kraken”.

Budowa metra w Warszawie – przebili się pod Wisłą

Wydrążono już tunel metra pod rzeką Wisłą w Warszawie. Tarcza drążąca o nazwie „Krystyna” dotarła do stacji "Centrum Nauki Kopernik". Jeszcze w tym roku, we wrześniu na drugi brzeg przebije się inna tarcza "Elisabetta". Cel – Warszawa Praga.