MEGAMOCNI

13-letni Dawid wybudził się ze śpiączki!

budzik Dzieci klinika śpiączka

Dodano 2013-11-19 10:06:39 | Autor: Emil Kowalski

Znów dobre wieści z Kliniki "Budzik”, która działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka i jest pierwszym w Polsce wzorcowym szpitalem dla dzieci po ciężkich urazach mózgu.

W dniu wczorajszym Zespół Terapeutyczny Kliniki „Budzik wydał orzeczenie o wybudzeniu ze śpiączki Dawida (13 lat). Dawid uległ wypadkowi w sierpniu br., we wrześniu trafił do "Budzika", gdzie dzięki leczeniu i intensywnej rehabilitacji dokonał olbrzymich postępów. Obecnie chodzi oraz komunikuje się z otoczeniem.

Dawid jest czwartym pacjentem Kliniki, który wyszedł tu ze śpiączki i pierwszym chłopcem! Dotychczas wybudziły się dwie 16-letnie Klaudie oraz 9-letnia Wiktoria. Teraz przed nim żmudna rehabilitacja. Życzymy sił i szybkiego powrotu do pełnej sprawności. Wierzymy, że już wkrótce będziemy mogli przekazywać kolejne znakomite wieści…

W związku z wybudzeniami w Klinice systematycznie zwalniają się miejsca dla kolejnych pacjentów w śpiączce. Prosimy o rozpowszechnienie tej informacji i przesyłanie na adres Klinki zgłoszeń dzieci w śpiączce (szczegółowe informacje i kryteria: http://www.klinikabudzik.pl/news.php?artykul=4 ).

Przy tej okazji zwracamy się z wielką prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe Kliniki Budzik. Obecny kontrakt z NFZ nie pokrywa realnych kosztów leczenia dzieci w śpiączce w Klinice "Budzik". Prowadzimy rozmowy z Funduszem nad zwiększeniem finansowania Kliniki w nowym roku, jednak do tego czasu potrzebujemy ok 100.000 zł na pokrycie bieżących zobowiązań. Fundacja "Akogo?" podejmuje wszelkie działania dla pozyskania darowizn zarówno finansowych jak i rzeczowych, by zapewnić naszym pacjentom pełen pakiet medyczny i nie zadłużać Kliniki.

Każda inicjatywa, każdy wysłany SMS (treść: BUDZIMY na nr 73 101, koszt: 3,69 zł brutto), każda najmniejsza wpłata jest ogromną pomocą dla dzieci przebywających w Klinice.

NR KONTA: 44 1090 1870 0000 0001 0674 5882

z dopiskiem: Fundacja Akogo – Klinika Budzik - POMOC


Za każdą formę wsparcie – serdecznie dziękujemy!

Więcej informacji: www.akogo.pl oraz www.klinikabudzik.pl .