MEGAMOCNI

14 lutego - Walentynki

kalendarz miłość Walentynki

Dodano 2014-02-14 06:30:00 | Autor: Emil Kowalski

14 luty czyli święto zakochanych – Walentynki. Obchodzone jest w wielu krajach naszego globu. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomina także kościół katolicki tego dnia.

To dobra okazja na wyznanie w sposób szczególny swojej miłości do partnera. Często też jest to początek samej miłości – okazja do wyznania jej gdy druga osoba o tym nie wie. Na pewno Walentynki zbliżają i nie tylko kochający się ludzie wykorzystują tą okazję. Często w tym dniu wyrażamy sympatię do przyjaciela, przyjaciółki ale niekoniecznie w celu typowo miłosnym.

Popularne stało się wysyłanie kartek walentynkowych z ułożonym przez siebie wierszykiem. Na pewno popularne są kubki z sercem, napisem „Kocham Cię”, poduszki w kształcie serca, maskotki i wiele innych upominków. Ale to nie jest aż tak istotne – w tym dniu liczy się wyznanie miłości, uśmiech i czułość.

Dobrze się oderwać na ten czas od pracy – poświęcić to popołudnie na wyskok do kina, teatru, na spacer do lasu. Przeżyć dzień inaczej niż te kiedy to głównie myślimy o pieniądzach i swojej pracy.