MEGAMOCNI

15-lecie WTZ w Kałkowie-Godowie

jubileusz WTZ

Dodano 2015-02-20 09:42:54 | Autor: Jacek Gibel

Warsztat Terapii Zajęciowej, działający przy sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie, świętował niedawno 15-lecie swojej działalności.

Placówka została założona 15 lutego 2000 roku w oparciu o Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej  z dnia 26 sierpnia 1998 r. i na podstawie ustawy  z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych.

Obchody rozpoczęły się mszą św. celebrowaną przez księdza kanonika Zbigniewa Staniosa, kustosza sanktuarium w Kałkowie. Uczestniczyły w niej - poza podopiecznymi WTZ - także rodziny niepełnosprawnych.

Po mszy odbyła się część oficjalna i artystyczna jubileuszu - w tym przedstawienie "Opowieść o świętym Maksymilianie", patronie lokalnej parafii, przygotowane przez niepełnosprawnych aktorów z grupy "Altanka Świętokrzyska". Na zakończenie wszyscy zgromadzili się przy obiedzie i okazjonalnym torcie.

Warsztat jest placówką pobytu dziennego i realizuje zadania z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej. Przygotowuje do opanowania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia w warunkach pracy chronionej lub na przystosowanym stanowisku pracy, jak również do prowadzenia życia niezależnego, samodzielnego i aktywnego na miarę swoich możliwości.

Obecnie z Warsztatu korzysta 45 osób z różnym stopniem niepełnosprawności fizycznej i intelektualnej.

zdj. wtzkalkow-godow.pl

(inf. własna/echodnia.eu)