MEGAMOCNI

15 lipca - Dzień bez Telefonu Komórkowego

komunikacja telefon

Dodano 2014-07-15 06:45:03 | Autor: Jacek Gibel

Dziś już chyba nikt nie wyobraża sobie bez nich życia. Z telefonów komórkowych korzysta ponad 30 milionów Polaków, ma je też więcej niż co czwarty mieszkaniec naszej planety. Niektórzy uważają, że jesteśmy już niewolnikami tych urządzeń.

Stąd też pomysł internautów na Dzień bez Telefonu Komórkowego. W wiadomości przesyłanej tzw. "łańcuszkiem" rozesłano postulat, by na 24 godziny wyłączyć telefony.

Oczywiście idea jest niemożliwa do wcielenia w życie - nawet jeśli spędzamy zbyt wiele czasu przed ekranem telefonów, bez nich nasze życie byłoby znacznie utrudnione. W wielu sytuacjach "komórki" są po prostu niezbędne - choćby do kontaktu z działem obsługi klienta na przykład w sklepie internetowym. Telefon to narzędzie pracy wielu z nas - przedstawicieli handlowych, pracowników call center, biznesmenów... nawet w sytuacjach kryzysowych przyda się możliwość wykonania połączenia - choćby na pogotowie.

Nie znaczy to jednak, że święto skazane jest na klęskę. Przynajmniej w tym jednym dniu możemy ograniczyć nasze korzystanie z telefonów do niezbędnego minimum. Zamiast wysyłać SMS do znajomych, spotkajmy się z nimi w domu. W posiadaniu telefonu nie ma nic złego - grunt to umieć z niego rozsądnie korzystać.

zdj. freeimages.com