MEGAMOCNI

15 stycznia - rozpoczęło nadawać radio RMF

kalendarz media radio RMF

Dodano 2014-01-15 07:00:31 | Autor: Emil Kowalski

15 stycznia 1990 od godziny 12:00 swoje audycje rozpoczęła nadawać stacja radiowa RMF FM (Radio Muzyka Fakty), pierwotnie Radio Małopolska Fun. Pierwszy utwór, który pojawił się na antenie, to piosenka "Africa" grupy Toto.

Radio powstało w Krakowie. Siedziba radia mieści się w Krakowie przy Alei Waszyngtona 1 w Forcie Kościuszko. Od 1992 roku emituje program drogą satelitarną, a w 1994 otrzymała koncesję ogólnopolską od KRRiT. Koncesja została przedłużona w 2001, jednak bez możliwości nadawania przez RMF FM audycji lokalnych tzw. rozszczepień programowych. Skutkiem tego były masowe zwolnienia pracowników oraz protesty fanów i słuchaczy przeciwko decyzji KRRiT.

Udziałowcy Broker FM podpisali list intencyjny solidarnej sprzedaży posiadanych przez siebie akcji tej firmy na rzecz niemieckiej firmy Verlagsgruppe Bauer. Na dokonanie tej transakcji wydał zgodę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Spółka Grupa RMF posiada także radia RMF Classic i RMF MAXXX. Jest też współwłaścicielem portalu Interia.pl.