MEGAMOCNI

16 lipca 2013 - Skrót wiadomości z kraju i świata

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-07-16 11:32:39 | Autor: Emil Kowalski

Wampiry w Gliwicach. Nie zatankujesz paliwa we Włoszech. Próba przemytu rakiet do KRLD. Egipt - starcia trwają, kolejne ofiary.

We Włoszech nie zatankujesz

Trzy dni ma trwać letarg paliwowy we Włoszech. Na autostradach będą trudności z zatankowaniem samochodów. Powodem jest ogłoszony własnie strajk właścicieli stacji benzynowych. protest rozpocznie się dzisiaj o godz. 22:00 a zakończy w piątek o 6:00.

Wampiry w Gliwicach?

Podczas prac budowlanych Drogowej Trasy Średnicowej, arterii łączącej największe miasta Górnego Śląska, odkryto szkielety ludzkie bez głów. Czaszki były umieszczone w nogach. Archeolodzy odkryli 43 takie groby "wampiryczne"

Próbowano przemycić rakiety do KRLD

Elementy do budowy rakiet, próbowano przemycić na statku płynącym z Kuby do Korei Północnej. Okręt przechwyciły Panamskie jednostki. Kapitan statku z zabronionym ładunkiem, próbował popełnić samobójstwo. Całą załogę aresztowano. Korea Płn. nie może importować broni ze względu na nałożone embargo międzynarodowe.

Kolejne starcia w Egipcie

Agencje podają, że 22 osoby zostały ranne w nocnych starciach z policją, do których doszło w Kairze. Do przepychanek między zwolennikami obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego, a okolicznymi mieszkańcami, doszło na Placu Ramzesa.

zdj. Wikipedia