MEGAMOCNI

17 lutego - Światowy Dzień Kota

kalendarz koty

Dodano 2014-02-17 06:44:18 | Autor: Emil Kowalski

W naszym kraju święto zaczęto obchodzić od 2006 roku. Poświęcone jest kotom i temu jakie one mają znaczenie w życiu człowieka. Popularyzuje niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom.

W Polsce obchodzony po raz pierwszy 19 lutego 2006 z inicjatywy Miesięczników "Kot" i Cat Club Łódź. W Polsce obchodzony po raz pierwszy 19 lutego 2006 z inicjatywy Miesięczników "Kot" i Cat Club Łódź.

Wojciech Albert Kurkowski, pomysłodawca obchodów tego święta, propaguje akcje pomocy bezdomnym kotom pod hasłem "Rasowce – dachowcom", podczas której kluby felinologiczne zrzeszone w Felis Polonia zbierają dary na rzecz pomocy bezdomnym zwierzętom.

W 2010 roku Fundacja Viva! oraz program ”Mój Pies i inne zwierzęta” w TVP Warszawa przyjęły patronat Światowego Dnia Kota. W Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska Stowarzyszenie Miłośników Kotów Rasowych Jedynka zorganizowano wystawę kotów rasowych. Towarzyszyła jej akcja pomocy dla kotów bezdomnych i wolno żyjących, dla których zima jest trudnym okresem do przetrwania. Do obchodów Dnia Kota włączyło się również wydawnictwo MULTICO. W akcji biorą również udział schroniska dla bezdomnych zwierząt oraz organizacje prozwierzęce.