MEGAMOCNI

21 stycznia - Dzień Babci

babcia kalendarz

Dodano 2014-01-21 08:08:23 | Autor: Emil Kowalski

Tradycja obchodzenia dnia babci w Polsce sięga już 50 lat. Dokładnie w 1964 roku, pismo "Kobieta i Życie" zainicjowało ten dzień. Potem do tradycji dołączył "Express Poznański" a w 1966 dołączył również "Express Wieczorny", który ogłosił dzień 21 stycznia "dniem babci.

Babcia to osoba szczególna w życiu każdego z nas. I nie dotyczy to tylko dzieci, które często bardziej lgną do swoich dziadków niż do rodziców. Bo przecież babcia ma wspaniałe ciastka i wypieki. Przeczyta lub opowie nam ciekawą historię. Na wycieczce kupi batonik. A rodzice, no cóż, ciągle są zalatani za pracą i wciąż coś nakazują lub zakazują.

Aleksander Mroczkowski polski malarz 1850-1927 - zdj. Wikimedia

Dla dorosłych babcia często jest pomostem i porozumieniem pomiędzy pokoleniami – rodzicami i dorosłymi dziećmi. Babcia stanowi filar rodziny i często ma receptę na problemy. Babcine przepisy kulinarne są nie do podrobienia a sztuka medyczna nadzwyczaj skuteczna.

Jaki prezent wybrać dla babci? No cóż, chyba najlepszym będzie szczery uśmiech i słowa „kocham Cię babciu”. Dzieci często zdobią laurki, malują obrazki, piszą wierszyki a potem je recytują. Dorośli mogą kupić fajny prezent: kosmetyki, bo przecież nasza babcia mimo wieku również chce być atrakcyjna; książki bo lubi czytać; słodycze, chociaż nieraz zakazane ze względu na zdrowie to chyba raz do roku można ten zakaz złamać i wiele innych a właściwie to każdy prezent jest dobry a najlepszy to dawanie poczucia bycia obok i miłości dla naszej już „wiekowej” i kochanej babci.