MEGAMOCNI

23 czerwca - Dzień Ojca

Dzieci kalendarz ojciec rodzina tata wydarzenia

Dodano 2013-06-23 13:11:47 | Autor: Emil Kowalski

Dzisiaj w Polsce mamy obchodzony Dzień Ojca. Szczególnie dzieci pamiętają o tym święcie i składają swoim Tatusiom najlepsze życzenia. Ale nie tylko w Polsce przyjęła się ta tradycja. Również w Nikaragui, ojcowie mają swoje święto. Natomiast w Hiszpanii, Portugalii, we Włoszech obchodzony jest nieco wcześniej 19 czerwca. Podobnie w innych krajach, daty są „ruchome”.

Historia tego święta sięga 1910 roku. Jako pierwsi, obchodzili go mieszkańcy małego miasteczka w USA – Spokane. Samo święto, które zostało zgłoszone przez mieszkankę tej miejscowości, oficjalnie zostało uznane w 1924 Prezydenta USA Calvin Coolidge. Dopiero w 1966 roku, ustalono datę obchodów na pierwszą niedzielę czerwca.

Dzieciaki mają dzisiaj okazję aby wręczyć swojemu Tacie laurkę, kwiaty, powiedzieć dobre słowo, przytulić mocniej niż zwykle.

Dzień ten może być także chwilą refleksji dla samych ojców. Czując się dzisiaj wyróżnieni, zapewne pociąga ich to do refleksji nad sobą. Analizują oni swoje znaczenie w życiu dziecka, to czy są aby w pełni dobrymi ojcami. Na pewno nie muszą się martwić, bo w oczach dzieci, bez względu czy Tatuś ma dużo pieniędzy, zawsze nim będzie.

Także drodzy ojcowie, na bok smutki o braku pieniędzy, dzisiaj się uśmiechamy! 

zdj. sxc.hu