MEGAMOCNI

24 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Przeciwko Wiwisekcji

kalendarz moralność wiwisekcja zwierzęta

Dodano 2013-04-24 09:11:50 | Autor: Emil Kowalski

Inaczej nazywany - Światowy Dzień Zwierząt Laboratoryjnych. Święto jest uznane przez ONZ i powstało z inicjatywy obrońców zwierząt. Jednocześnie jest to forma sprzeciwu wobec wiwisekcji czyli badaniom na żywych zwierzętach.

Z tej okazji m.in. w Oxfordzie, odbywa się wiec, mający na celu podkreślenie i ukazanie cierpień milionów zwierząt na całym świecie. Zadawanie bólu niewinnym zwierzętom, to nie tylko niemoralna ale również nie mająca sensu naukowego, okrutna rzeczywistość. Nawet naukowcy przyznają, że wiwisekcja była i jest pomyłką. Uważają oni, że informacje, które uzyskują dzięki takim badaniom, niosą informacje bardzo mało wartościowe i często nieprzydatne. Szczególnie, branża farmaceutyczna i leki – to dziedzina naszego życia w której do celów wytworzenia, testowania i stworzenia danych preparatów, wykorzystuje się wspomniane badania. Wielu naukowców jest zgodna i twierdzi, iż doświadczenia na zwierzętach były "krokiem w niewłaściwym kierunku, powodującym regres w badaniach nad człowiekiem rzędu 20-30 lat".

Wiwisekcja (łac. vivi sectio, dosł. „rozdzielanie żywego”) – zabieg operacyjny wykonywany na żywym zwierzęciu w celach badawczych. (Wikipedia)

zdj. Wikipedia