MEGAMOCNI

28 maja - Dzień drukarza

gazety kalendarz prasa Publikacje

Dodano 2013-05-28 08:44:33 | Autor: Emil Kowalski

Dzisiaj, drukarze obchodzą swój dzień. Są to pracownicy, dzięki którym, możemy czytać gazety w wydaniu papierowym. Zapewne wielu z Was idąc do pracy, wstępuje do kiosku po codzienny numer swojego biuletynu informacyjnego.

To jeszcze dosyć powszechne wśród czytelników ale z roku na rok, prasa codzienna w formie papierowej, odnosi coraz mniejsze wyniki sprzedaży. Dzieje się to za sprawą Internetu, gdzie można znaleźć wszelkie informacje o bieżących wydarzeniach i to za darmo. Do tego dochodzą wydania elektroniczne, które obecnie można czytać na coraz bardziej popularnych tabletach. Wydania takie są często o wiele tańsze niż zwykła prasa papierowa.

Ma to swoje zalety, choćby nawet z powodu ochrony środowiska. Wydruk gazety, jak wiadomo, wiąże się z lasami – aby stworzyć arkusz papieru, musimy wyciąć jakąś część drzewostanu.

Jest pewne i nieuniknione, że gazeta papierowa, wkrótce stanie się niemal „antykiem”, technika idzie na przód – zastępuje zwykłą prasę, prasa elektroniczna. Na szczęście jest wielu zwolenników wydań papierowych i zapewne całkowicie, jeszcze przez długi okres, z księgarń nie znikną książki a i kioski z gazetami, chociaż w o wiele mniejszej ilości, będą urozmaicać infrastrukturę handlową wielu miast. Potem staną się punktami sprzedaży wiadomości elektronicznych, e-book’ów i innych cyfrowych wydań.

zdj.sxc.hu