MEGAMOCNI

2 lipca - Światowy Dzień UFO

Dodano 2013-07-02 01:36:39 | Autor: Emil Kowalski

Święto to ma już 12 lat (od 2001). Upamiętnia katastrofę UFO w Roswell w 1947 roku. Autorem tego okolicznościowego dnia jest Haktan Akdogan, turecki badacz UFO, który opublikował deklarację w 2001 roku dla wszystkich organizacji i badaczy oraz wierzących w UFO na świecie, aby oficjalnym dniem wspólnych obchodów Światowego Dnia UFO był dzień 2 lipca.

Dzień ten ma na celu podniesienie świadomości na temat domniemanego istnienia UFO, wokół którego jest wiele kontrowersji oraz hipotez. Ufo wiąże się istnieniem innych cywilizacji z kosmosu.

Badacze i obserwatorzy UFO, są przekonani, że rządy wielu państw na świecie, ukrywają przed zwykłymi ludźmi prawdę o tych obiektach. Dlatego podejmują starania aby tą prawdę odtajniono. Pracownicy poszczególnych organów rządowych, którzy zajmują się takimi badaniami niezidentyfikowanych obiektów, których pochodzenie może być wiązane z przestrzenią kosmicznej, zazwyczaj dementują wszelkie pogłoski na ich temat. To zalecenia najwyższych władz – twierdzą badacze UFO. Z czasem jednak, szczególnie gdy ci pracownicy odchodzą na emeryturę, prawda jest częściowo ujawniana i okazuje się, że fascynaci tego tematu mają w pewnym stopniu rację. I tak toczy się przez dziesiątki lat, gonitwa za prawdą o obiektach, które wzbudzają tyle spekulacji.

Wśród interesujących się tematami UFO i pokrewnymi, jest tradycja, że tego dnia gromadzą się na wspólnych spotkaniach pod gołym niebem w celu celebrowania mitu (który nie koniecznie nim musi być – czas pokaże ile w tym jest prawdą a ile fantazją ludzką), poprzez wspólne śledzenie zjawisk na nocnym nieboskłonie.

Dzisiaj obchodzimy również Światowy Dzień Dziennikarza Sportowego

zdj. Wikipedia