MEGAMOCNI

30 listopada - Dzień bez Zakupów

kalendarz zakupy

Dodano 2013-11-30 11:52:08 | Autor: Emil Kowalski

Oczywiście, aktywne świętowanie tego dnia polega na nierobieniu zakupów. A to chyba w naszym kraju, z uwagi, że jest koniec miesiąca a więc większość rodzin nie ma już wypłaty, nie będzie takie trudne do zrealizowania :).

Dzisiaj mamy Buy Nothing Day czyli Dzień Bez Kupowania. Dzień ten ustanowiony na początku lat 90-tych w USA ma wydźwięk międzynarodowy i jest protestem przeciwko dokonywaniu zbędnych zakupów, zbyt częstych, które mogą prowadzić nawet do uzależnienia.

Dzisiaj powinniśmy zamiast myśleć o zakupach, spędzić czas z rodziną. Tym bardziej, że jest to okres zabaw andrzejkowy a więc okazja do chociażby odwiedzin wujka Andrzeja. Młodzi pewnie bawią się na dyskotekach. No i jeszcze jedno – dla większości Polaków, od 1 grudnia zaczyna się okres postowania, więc to ostatnia okazja do imprez.

Ale taż, Dzień bez Zakupów, niech będzie dniem oszczędności. Niektórzy są zakupoholikami i każdy taki dzień jest dla nich bardzo ważny. Oprócz tego do zakupów w końcu roku, będziemy mieli aż nad to okazji, bowiem zbliżają się święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester. Właściwie cały grudzień to chyba najdroższy miesiąc dla większości z nas.

zdj. Qqerim, Wikipedia