MEGAMOCNI

3 dzień wyprawy "Równość i Godność" - relacja

akcje bez_barier godność odwaga równość

Dodano 2013-06-26 13:00:28 | Autor: Emil Kowalski

42 dni - tyle czasu zajmie w sumie podróż trójki osób niepełnosprawnych dookoła Polski. Właśnie są w trasie i Pani Małgorzata Korzeniowska – szef sztabu wyprawy, drogą telefoniczną poinformowała nas, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Dzisiaj około godziny 11:20, zatelefonowałem do Pani Małgorzaty Korzeniowskiej i usłyszałem radosny, kobiecy głos. Pani Małgorzata, zapewniła mnie, że wszystko idzie zgodnie z planem i jedynie pogoda – kropiący deszcz czasem przeszkadza. Wszyscy są w podróży i chcą zdążyć na czas do Połczyna Zdroju. Lecz niestety, "psikuśna pogoda", nie pozwoliła jechać Pani Teresy Pruskiej-Kołodziej na swoim elektrycznym wózku. Tym razem, znalazł się on w bagażniku. Ale nic straconego - jeszcze wiele dni :)

zdj. rig-wyprawa.blogspot.com

Skontaktowałem się również z sekretarzem akcji Tadeuszem Miszczakiem, który poinformował mnie o tym, że dotarł do nich list od Rick’a Hansena (objechał świat dookoła, na wózku inwalidzkim - Man In Motion World Tour - w ciągu ponad 2-ch lat), który popiera akcję. Również Jurek Owsiak, dołączył jako patron medialny tej inicjatywy i informuje o tym na swoim blogu video w materiale - http://owsiaknet.pl/video/69091357 .

To drugi dzień wyprawy i dzisiaj do około godziny 17:00, będziemy mogli spotkać uczestników w Połczynie Zdroju a następnie udadzą się oni do Barwic (około 19:30), gdzie pozostaną na noc.

Przypominamy, że uczestnicy wyprawy, w ten sposób, chcą zaapelować o  to, by zapewnić osobom upośledzonym np. ruchowo odpowiednie warunki życia, o skuteczniejsze likwidowanie barier architektonicznych, a także aby matki narodzonych dzieci niepełnosprawnych mogły być zatrudniane jako ich opiekunki, a tym samym wypracowywałyby sobie prawo do emerytury. Obszerniejszy materiał na ten temat publikujemy w artykule „Równość i Godność – niepełnosprawni ruszyli dookoła Polski

Będę na bieżąco próbował kontaktować się z uczestnikami i o wszystkim informował na portalu Megamocni. Zachęcam do śledzenia informacji na ten temat.

info. własne Emil Kowalski

Zobacz wszystkie materiały z tej wyprawy - "Równość i Godność" - kliknij