MEGAMOCNI

43 tysiące dla pływaków z Oświęcimia

Oświęcim pływanie sport

Dodano 2014-01-31 09:16:21 | Autor: Jacek Gibel

Na 43-tysięczne dofinansowanie mogą liczyć podopieczni Oświęcimskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Taką decyzję podjęły niedawno władze powiatu.

Uczniowski Klub Pływacki "Unia" Oświęcim, funkcjonujący przy miejscowej Szkole Mistrzostwa Sportowego, wydaje się być doskonałym zapleczem medalistów mistrzostw Polski i kuźnią nowych talentów. W zeszłym roku jego podopieczni wywalczyli na mistrzostwach kraju 84 krążki, w tym 25 złotych. Nie dziwi więc decyzja o wsparciu finansowym placówki przez władze.

Osiąganie tak wysokich wyników sportowych przez uczniów wpływa na popularyzację sportu pływackiego w naszym powiecie, przez co jesteśmy postrzegani jako ważny ośrodek szkolenia sportowego młodzieży w kraju - mówi wicestarosta oświęcimski Zbigniew Starzec.

Z dofinansowania skorzystają też niepełnosprawni podopieczni klubu. Ich szkolenie jest szczególnie ważne nie tylko ze względu na potencjał medalowy. Sport, a zwłaszcza pływanie, jest jedną z popularniejszych form rehabilitacji czy treningu w przypadku osób niepełnosprawnych.

Nasza młodzież przygotowuje się do startu w mistrzostwach Polski, mistrzostwach Europy i świata, dlatego wiemy jak ważna jest realizacja procesu szkoleniowego i jej wsparcie - dodaje Starzec.

zdj. sxc.hu

(inf. własna/wdoliniekarpia24.pl)