MEGAMOCNI

6 czerwca - Dzień Rolady, Światowy Dzień Pocałunku

całowanie kalendarz rolada

Dodano 2013-06-06 09:48:35 | Autor: Jacek Gibel

Pierwsze z obchodzonych dziś świąt to kolejny wymysł słynących z nietuzinkowych rocznic Japończyków. Chyba tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni można było wpaść na pomysł Dnia Rolady.

Ciasto oczywiście jest bardzo smaczne i ma wielu zwolenników na całym świecie, ale czy wyobrażacie sobie obchodzony oficjalnie Dzień Bigosu albo Dzień Schabowego?

6 czerwca to w Japonii również między innymi Dzień Żaby, Dzień Ikebany (sztuka układania kwiatów) czy... Dzień Wycieraczki. Cóż, pogratulować inwencji!

Znacznie bardziej rozpowszechnione jest drugie z dzisiejszych świąt, Światowy Dzień Pocałunku. 6 czerwca to jedna z trzech dat, na które przypada ta okazja (Dzień Pocałunku obchodzi się też 6 lipca i 28 grudnia), choć przyznajmy - niektórym nie potrzeba specjalnej kartki w kalendarzu, bo obchodzą dzień pocałunku 365 razy w roku.

Legenda głosi, że święto zostało "wymyślone" przez jedną z brytyjskich ubezpieczalni dentystycznych, choć to jedyna informacja o niej - nieznana jest ani nazwa firmy, ani inne jej osiągnięcia.

zdj. Wikipedia