MEGAMOCNI

Adam Małysz zbada serca kierowców ciężarówek

ciśnienie kierowcy zdrowie

Dodano 2015-05-27 13:10:17 | Autor: Jacek Gibel

Zapraszamy na kontrole prowadzone przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego (ITD), połączone z dobrowolnymi badaniami kardiologicznymi kierowców ciężarówek. W godzinach porannych w dniu 2 czerwca (wtorek), bezpłatne i dobrowolne badania (w tym m.in. pomiary ciśnienia krwi, wykonanie zapisu EKG, ocena wieku serca, pobranie krwi do analizy laboratoryjnej) będą towarzyszyły rutynowym kontrolom drogowym zawodowych kierowców, prowadzonym przez Inspekcję Transportu Drogowego.

W godzinach 8.30 – 9.30 na punkcie kontrolnym będzie obecny wielokrotny medalista w skokach narciarskich a aktualnie kierowca rajdowy – Pan Adam Małysz. Zawodowi kierowcy znajdują się w grupie osób obarczonych podwyższonym ryzykiem wystąpienia chorób serca i układu krążenia. Siedzący tryb pracy, nieregularne posiłki, czy stres sprzyjają rozwojowi schorzeń o podłożu kardiologicznym. Adam Małysz będzie zachęcał kierowców cieżarówek, żeby dbali o stan swojego zdrowia, co finalnie przełoży się również na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Na punkcie kontrolnym odbędzie się briefing dla mediów, podczas którego do Państwa dyspozycji będą:
- Adam Małysz;
- Alvin Gajadhur - rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego;
- personel medyczny kampanii „Ciśnienie na  życie” oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego,
przeprowadzający badania.

Miejsce kontroli:
Sękocin Las, ul. Aleja Krakowska 135 (parking przy Zajeździe Bąk).

Pomiary ciśnienia krwi będzie przeprowadzał personel medyczny w ramach kampanii społecznej ,,Ciśnienie na życie”. Szczegółowe badania lekarskie przeprowadzą pracownicy I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w ramach długofalowego programu RACER. Badania mają na celu wyselekcjonowanie pacjentów wysokiego ryzyka i objęcie ich programem prewencji kardiologicznej oraz w razie potrzeby leczeniem.
Lekarze z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, przy wsparciu Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, przebadali już od 2013 roku około 650 kierowców zawodowych - kierowców ciężarówek, autokarów turystycznych oraz autobusów miejskich.

zdj. cisnienienazycie.pl

(Procontent Communication)