MEGAMOCNI

Akademickie Centrum Stomatologii w Zabrzu będzie miało windę dla niepełnosprawnych

bariery bez_barier windy Zabrze

Dodano 2013-03-27 12:08:37 | Autor: Emil Kowalski

I kolejna instytucja tym razem na Śląsku, została „pochłonięta” przez inicjatywy programów wspierających walkę z barierami architektonicznymi. Tym razem jest to Akademickie Centrum Stomatologii w Zabrzu należącego do Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Niepełnosprawni nareszcie mogą liczyć na windę. To jedyna placówka w województwie, która leczy dzieci m. in. z wrodzonymi wadami części twarzowej czaszki. Wiele z nich cierpi także z powodu innych schorzeń i porusza się na wózkach.

To dosyć niespotykana sytuacja, gdyż Centrum ma umowy z NFZ a więc wydawałoby się, że obsługa niepełnosprawnych powinna być w pełni zapewniona. Lecz budynek nie posiada usprawnień dla osób niepełnosprawnych: wind i podjazdów.

Taki stan rzeczy był spowodowany, tym, że budynek nie należy do uczelni lecz do miasta. W takiej sytuacji Urząd miasta ma zagwarantować dostosowanie obiektu do potrzeb niepełnosprawnych. Koszt tego przedsięwzięcia wyniesie około 600 tys. zł a miasto ma nadzieję, że uzyska taką kwotę poprzez skorzystanie z funduszy pomocowych.

info własne/rynekzdrowia.pl

zdj. sxc.hu