MEGAMOCNI

"Aktywny start w dorosłość" - wsparcie niepełnosprawnej młodzieży na rynku pracy

Elbląg praca projekt

Dodano 2013-11-05 10:25:42 | Autor: Jacek Gibel

Wraz z początkiem listopada Fundacja Elbląg rozpoczęła realizację projektu skierowanego do niepełnosprawnej, niepracującej młodzieży z Elbląga i powiatu elbląskiego. Dzięki niemu zainteresowani będą mogli uzyskać bezpłatne wsparcie ułatwiające start w dorosłe życie. Chęć uczestnictwa w projekcie można zgłosić do końca miesiąca.

Projekt "Aktywny start w dorosłość - aktywizacja zawodowa niepełnosprawnej młodzieży z Elbląga i powiatu elbląskiego" skupia się na wsparciu młodych mieszkańców miasta i okolic. Jego celem jest przygotowanie niepełnosprawnej młodzieży do zmierzenia się z nowym dla nich, etapem życia - wejściem na rynek pracy. W przeciągu roku zostanie przeprowadzony szereg działań zakładających to co każdy młody człowiek powinien umieć i wiedzieć podczas szukania pracy.

Odbędą się warsztaty z treningu interpersonalnego, doradztwa zawodowego, pośrednictwa pracy, certyfikowany kurs komputerowy ECDL Start. Każdy z uczestników zostanie objęty indywidualnym wsparciem psychologa i doradcy zawodowego. Będą uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach zawodowych, spotkaniach przedstawiających różne formy zatrudnienia, ale przede wszystkim pomożemy w znalezieniu zatrudnienia. Ponadto uczestnicy projektu będą mogli otrzymać stypendia szkoleniowe, zwroty kosztów dojazdu dla osób spoza Elbląga oraz skorzystać z płatnych staży u pracodawców.

W projekcie mogą wziąć udział niepracujący niepełnosprawni z Elbląga i powiatu elbląskiego w wieku 15-30 lat. Kartę zgłoszeniową można pobrać na stronie Fundacji lub w jej biurze (ul. Zw. Jaszczurczego 17, Elbląg). Zgłoszenia będą przyjmowanie osobiście lub za pośrednictwem poczty do 30 listopada br. w siedzibie Fundacji Elbląg. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 55 236 98 88, e-mail: biuro@fundacja.elblag.pl lub bezpośrednio w biurze.

zdj. fundacja.elblag.pl

(fundacja.elblag.pl)