MEGAMOCNI

Alicante 2013 - mamy srebro!

Alicante mistrzostwa strzelectwo

Dodano 2013-10-24 07:42:01 | Autor: Jacek Gibel

Sławomir Okoniewski przełamał medalową niemoc Polaków na mistrzostwach Europy w strzelectwie niepełnosprawnych, zdobywając dla naszej reprezentacji pierwszy krążek.

Niewiele brakowało, a w finale strzelania z pistoletu z odległości 50 metrów mielibyśmy dwóch naszych reprezentantów. Filip Rodzik zajął w kwalifikacjach 9 miejsce. Jeden punkt więcej dałby mu upragnione miejsce w finałowej ósemce.

W finale Okoniewski zajął drugie miejsce, przegrywając z Serbem Rastko Jokiciem.

Znacznie gorzej poszło Polakom w strzelaniu z odległości 10 metrów - Okoniewski i Sławomir Piszczoła zajęli dwie ostatnie pozycje - 15 i 16.

W konkurencji karabinu pneumatycznego (10 metrów w pozycji stojącej) Kazimierz Bysiek był 38 w stawce 43 zawodników. Zawody wygrał Ukrainiec Wasyl Kowalczuk przed Nowozelandczykiem Michaelem Johnsonem i Brytyjczykiem Jamesem Bevisem.

Dziś kolejny dzień zmagań. O 9:15 Rodzik, Okoniewski i Piszczoła powalczą o finał konkurencji pistoletu pneumatycznego (10 metrów), a Jolanta Szulc - w strzelaniu z 3 pozycji z karabinu (50 metrów).

O wynikach będziemy informować na naszym portalu.