MEGAMOCNI

Alicante 2013 - szykują się kolejne krążki?

Alicante mistrzostwa strzelectwo

Dodano 2013-10-24 13:04:48 | Autor: Jacek Gibel

Sławomir Okoniewski nie zwalnia tempa. Po wczorajszym srebrnym medalu w strzelaniu z pistoletu (50 metrów), dziś ponownie zakwalifikował się do ścisłego finału - tym razem na krótszym, dziesięciometrowym dystansie.

W walce o medale mistrzostw Europy będzie mu partnerował Filip Rodzik, który wczoraj zajął miejsce tuż za finałową ósemką.

Droga obu naszych reprezentantów do czołowej ósemki nie była jednak taka łatwa - Okoniewski zajął w kwalifikacjach siódme, a Rodzik - ósme miejsce, wyprzedzając dziewiątego Azera Kamrana Zejłanowa tylko ilością najdokładniejszych trafień. Trzeci z Polaków, Sławomir Piszczoła, uplasował się na 37 pozycji. Drużynowo Polacy zajęli szóste miejsce w stawce ośmiu reprezentacji.

Finał konkurencji rozpocznie się o 13:30.

Ponownie bez medalu zakończyła zawody Jolanta Szulc, zajmując 12 miejsce w strzelaniu z trzech pozycji z karabinu (50 metrów).

O wynikach będziemy informować na naszym portalu.