MEGAMOCNI

Amputantka niespodziewaną finalistką "Tańca z Gwiazdami"

bez_barier taniec USA

Dodano 2014-05-21 09:17:07 | Autor: Jacek Gibel

Lubimy programy rozrywkowe. Z zapartym tchem śledzimy występy uczestników "Masz talent" czy "The X Factor". Ich popularność jest ogromna nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie - niezależnie od formuły czy przewijających się nazwisk.

Naturalne jest, że z równie wielką fascynacją przed monitorami zasiadają Amerykanie. Niedawno zakończyła się osiemnasta już edycja programu Dancing With The Stars, w naszym kraju znanego jako Taniec z Gwiazdami. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że drugie miejsce zajęła tam postać, którą na pierwszy rzut oka ciężko skojarzyć z tańcem na wysokim poziomie.

Amy Purdy bowiem jest brązową medalistką ostatnich Igrzysk Paraolimpijskich w Soczi i... podwójną amputantką. Oprócz tego, że - na skutek bakteryjnego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych - straciła obie nogi poniżej kolan, trzeba było usunąć jej także obie nerki i śledzionę.

Jak widać, nawet amputacja obu nóg nie przekreśla szans na sprawdzanie się na tanecznym parkiecie.

Purdy, która w Soczi zdobyła brązowy medal w snowboardzie, rywalizowała w Dancing With The Stars między innymi z Meryl Davis, mistrzynią olimpijską i sześciokrotną z rzędu mistrzynią kraju w jeździe figurowej na lodzie. W finałowym występie zdobyła maksymalną liczbę punktów od jury - 30.

zdj. eonline.com

(inf. własna/paralympic.org)