MEGAMOCNI

Anna Komorowska w Pałacu Prezydenckim przyjęła uczestników Olimpiad Specjalnych

Dodano 2013-02-28 11:13:01 | Autor: Emil Kowalski

26 lutego 2013 w Pałacu Prezydenckim, małżonka Prezydenta Bronisława Komorowskiego, Anna Komorowska, spotkała się z przedstawicielami Olimpiad Specjalnych w tym ze sportowcami.

Anna Komorowska w swoim przemówieniu, podkreśliła wysoką wytrwałość i upór w dążeniu do celu i pokonywania trudności życiowych z jakimi borykają się sportowcy niepełnosprawni. Wszystkie te wysiłki są nagradzane i jak widomo w tegorocznej Olimpiadzie Specjalnej, która miała miejsce Pyeongchang, Polacy zdobyli 46 medali.

Na pamiątkę, Pierwsza Dama RP, otrzymała od sportowców flagę z podpisami wszystkich 41 uczestników X Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych.

Na spotkaniu obecna była również, minister sportu Joanna Mucha, która podkreśliła znaczenie przyrzeczenia jakim motywuje osoby niepełnosprawne do przekraczania trudności: "Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku". Joanna Mucha podziękowała sportowcom za ich aktywność i dostarczenie emocji sportowych.

Także aktorka Joanna Brodzik, która swoim poparciem dla Idei Olimpiad Specjalnych, zaznaczyła swoją obecność w spotkaniu. W swojej wypowiedzi, podkreśliła 17-letni okres kontaktów z osobami niepełnosprawnymi, mówiąc o nich jako o ludziach, którzy dają przykład wytrwałości i skutecznie pokonujący wszelkie bariery życiowe.

zdj. Wikipedia