MEGAMOCNI

Artyści niepełnosprawni zapraszają na dni otwarte "Dom na Osiedlu"

artyści twórczość UNESCO

Dodano 2013-11-28 07:41:21 | Autor: Emil Kowalski

W tej pracowni osoby z niepełnosprawnością intelektualną projektują i wykonują własne prace. Są artystami. To Pracownia Twórcza "Dom na Osiedlu", która mieści się w Łodzi przy ul. Kopernika 19. Już w grudniu odbędą się tam dni otwarte pracowni.

W godzinach od 13:00 do 18:00 w dniach od 2 do 6 grudnia, w siedzibie pracowni, będzie można obserwować niepełnosprawnych artystów przy pracy. Zostanie zaprezentowany film przedstawiający 20 lat pracy artystów w ramach projektu "Dom na Osiedlu".

Artyści tworzą rożne formy sztuki warsztatowej i użytkowej m.in.: malowane kubki i talerze, etui na telefon, pantofle, torby i inne. Wszystkie one będą mogły być zakupione w ramach kiermaszu jaki będzie miał miejsce podczas dni otwartych.

Program „Dom na Osiedlu” jest praktyczną realizacją zapisów Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych. Jest to autorski program przystosowawczy do życia i pracy w społeczeństwie dla osób z głębszym upośledzeniem intelektualnym. Funkcjonuje od 20 lat. Przez UNESCO jest uznawany jako najlepszy polski projekt dla osób niepełnosprawnych umysłowo. Strona programu: domnaosiedlu.pl

info. własne