MEGAMOCNI

Atak terrorystyczny? Wiadomości z kraju i świata - 25 czerwca

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-06-25 11:55:46 | Autor: Jacek Gibel

Bomby w polskich szpitalach. Hakerzy na południowokoreańskich stronach. Zatrzymanie podejrzanego o 700 strzelanin w Niemczech.

Bomby w szpitalach w Warszawie?

Do wielu instytucji w całym kraju, zgłoszono zagrożenie pirotechniczne. W Warszawie z powodu podejrzenia o podłożeniu ładunków wybuchowych ewakuowano 300 pracowników z Prokuratury Generalnej. Są sprawdzenia pirotechniczne w kilku szpitalach.

Polski udział w MŚ w piłce nożnej 2018 roku w Rosji

Mistrzostwa Świata w 2018 roku, odbędą się Kaliningradzie. Wiceminister gospodarki RP Andrzej Dycha podczas wizyty w obwodzie kaliningradzkim, podczas forum „Polska-Rosja: od Mistrzostw Europy do Mistrzostw Świata w piłce nożnej”, zapewnił, że udział polskich firm w rosyjskich projektach pogłębi kontakty gospodarcze między Polską i Rosją. Na forum przyjechali także przedstawiciele około 60 polskich spółek, które uczestniczyły w przygotowaniu i organizacji Mistrzostw Europy 2012 i wyrażają chęć pomocy w organizacji imprezy.

Hakerzy zaatakowali stronę prezydenta Korei Południowej

Tak jak obiecywali tak zrobili. Hakerzy dzisiaj zaatakowali sekretariatu prezydenta Korei Południowej. Tuż po dywersji hakerów pojawił się na nim czerwony napis „Wielki przywódca Kim Dzong Il” – poinformowała administracja prezydenta. Oprócz tego na stronie obok portretu Park Geun-hye został wyświetlony komunikat: “Jesteśmy Anonymous. Nie wybaczamy. Nie zapominamy. Czekajcie na nas”.

Autostradowy strzelec zatrzymany w Niemczech

Niemieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o organizowanie strzelanin na krajowych autostradach. 57-letni kierowca ciężarówki od 2008 roku miał brać udział w ponad 700 tego typu akcjach. W zeszłym roku policja wyznaczyła nagrodę 100 tysięcy euro za informacje o strzelcu.

"Trzynastki" dla matek na urlopie macierzyńskim możliwe

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników sfery budżetowej, umożliwiając wliczenie okresu urlopu macierzyńskiego do czasu pracy. Ta zmiana sprawi, że matki na urlopie macierzyńskim będą mogły otrzymać tzw. "trzynastkę".