MEGAMOCNI

Aukcja „ziarno Sztuki – ogród Nadziei” na rzecz chorych na nowotwory

aukcje charytatywnie pomoc sztuka

Dodano 2013-10-16 08:55:33 | Autor: Emil Kowalski

Za tydzień w środę - 23 października zostanie zorganizowana aukcja charytatywna „ziarno Sztuki – ogród Nadziei”.  Akcja będzie miała miejsce w Muzeum Narodowym w Warszawie a jej celem jest wsparcie osób z chorobami nowotworowymi.

To ósma edycja przedsięwzięcia, które organizowane jest przez Fundację Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei. Partnerami wydarzenia są Muzeum Narodowe w Warszawie  i Giełda Papierów Wartościowych. To właśnie w budynku giełdy odbędzie się wystawa obiektów przeznaczonych na licytację.

Tegoroczni darczyńcy to uznani artyści z wieloletnim dorobkiem: Stanisław Baj, Jan Pamuła, Andrzej Strumiłło, Franciszek Maśluszczak, Rafał Olbiński, Leszek Wit Kaczanowski, Tomasz Sętowski, Kamil Sipowicz, Andrzej Żurek. Prace na aukcję przekazało też wielu artystów młodego pokolenia, wśród nich: Agata Bogacka, Igor Chołda, Filip Ćwik, Nicolas Grospierre, Tymek Jezierski, Paweł Matyszewski, Agnieszka Piotrowska, Rafał Wilk, Agata Zbylut.

Do wylicytowania najwięcej jest dzieł malarskich, nie zabraknie też dobrej fotografii i rysunku. Dopełnieniem listy aukcyjnej jest sukienka firmy La Mania, podarowana przez właścicielkę marki – Joannę Przetakiewicz. Łącznie licytowanych będzie ponad 100 obiektów: 83 na aukcji młotkowej i 36 na aukcji internetowej.

Galę otwarcia aukcji poprowadzi popularna prezenterka telewizyjna Beata Tadla, zaś samą aukcję – Piotr Lengiewicz, prezes najstarszego polskiego domu aukcyjnego Rempex. 

Pieniądze uzyskane w wyniku licytacji zostaną przeznaczone na realizację opracowanego przez fundację „Ogród Nadziei” Integralnego Programu Zdrowienia, który obejmuje wielostronne działania wspomagające proces leczenia onkologicznego w sferze ciała, umysłu i psychiki, a także uwzględniające rolę wsparcia społecznego. Dotychczas z tej pomocy skorzystało ponad 1500 osób chorych na nowotwory i ich bliskich.   

W aukcji weźmie udział wielu znanych artystów, wśród których m.in.: Filip Ćwik, Rafał „Czempo” Czępiński, Joanna Dąbkiewicz-Luścińska, Justyna Smoleń, Alicja Stankiewicz, Andrzej Stroka, Andrzej Strumiłło, Małgorzata Sulewska.

VIII Aukcja Charytatywna „ziarno Sztuki – ogród Nadziei”

23 października, godz. 19.00

Muzeum Narodowe w Warszawie, Al. Jerozolimskie 3

Wystawa obiektów aukcyjnych:

17-21 października

Hol Centrum Giełdowego, ul. Książęca 4 w Warszawie

Konferencja prasowa:

17 października, godz. 11.30

Hol Centrum Giełdowego, ul. Książęca 4 w Warszawie

Prowadzenie: Paulina Chylewska

Katalog aukcyjny: Artinfo.pl

Fundacja Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei”

ul. Puławska 158/164 lok. 3, 02-670 Warszawa

tel.: 22 843 24 11