MEGAMOCNI

Bariery architektoniczne w Lublinie

bariery Lublin

Dodano 2013-08-12 12:59:23 | Autor: Emil Kowalski

Okazuje się, że Lublin także należy do tych miast, gdzie mieszkańcy niepełnosprawni narzekają na niedostępność w miejscach publicznych. Chodzi głównie o przejścia dla pieszych, chodniki – ogólnie o infrastrukturę dla pieszych. 

Najbardziej widocznymi problemami są koleiny, które ciężko pokonać na wózku, włączniki zielonego światła na przejściach dla pieszych są za wysoko lub zasłonięte, chodniki pozostawiają wiele do życzenia – pisze portal mmlublin.pl (artykuł)

Adam Orzeł z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, wspierającej osoby niepełnosprawne, napisał w tej sprawie do Zarządu Dróg i Mostów. W liście uwzględnił ul. Kraśnicką.

I jak to zwykle bywa, nadal nie otrzymał odpowiedzi. List wysłał 2 tyg. Temu. Na szczęście w tej sprawie odezwała się urzędniczka, która zapewniła o przygotowaniach do przeprowadzenia wizji lokalnej terenu wskazanego przez Adama Orzeł.

Tak więc, już po raz kolejny piszemy o barierach, których nie powinno być. Po raz kolejny okazuje się, że trzeba „potrząsnąć” osobiście urzędy i inne instytucje odpowiedzialne za taki stan rzeczy. I wreszcie po raz kolejny, chcemy zauważyć, że wszystkie projekty budowlane powstających budynków oraz infrastruktury, powinny uwzględniać potrzeby osób niepełnosprawnych. Tylko wtedy, możemy mówić o likwidacji barier architektonicznych w naszym kraju. Tym bardziej, że stanowią o tym wszystkim odpowiednie przepisy w konwencji o osobach niepełnosprawnych oraz dyrektywy unijne dotyczące likwidacji miejsc niedostępnych.

Info. własne/mmlublin.pl