MEGAMOCNI

Będą podnosić ciężary dla córki Bartłomieja Bonka

Bonk ciężarowcy pomoc sztangiści

Dodano 2013-09-11 09:20:12 | Autor: Emil Kowalski

20-27 października, we Wrocławiu odbędą się mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów. Upłynie ona pod tytułem pomocy dla chorej, małej Julii Bonk, córki naszego reprezentanta, medalisty olimpijskiego i zawodnika Budowlanych Opole – Bartłomieja Bonka.

Taką pomoc zaoferował sztangiście a dokładniej jego córce, prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów[, Szymon Kołecki. Pomoc został przyjęta przez Bonka z entuzjazmem.

Jego córka, w wyniku błędu lekarzy, urodziła się z poważnym niedotlenieniem mózgu. Julia Bonk, przez cały czas – 24h/dobę, musi być pod opieką. Bartłomiej Bonk, wraz z małżonką, domagał się zadośćuczynienia w postaci odszkodowania w wys. 2 mln złotych. W efekcie, po pierwszej sprawie, zasądzono rentę miesięczną w wysokości 8,5 tys. złotych. To mało, gdyż dziewczynka jest stale rehabilitowana, usługi świadczy wykwalifikowana pielęgniarka, są też rehabilitanci, fizjoterapeuci oraz neurolog.  „Julcia musi regularnie ćwiczyć” – mówi na portalu Gazeta Opole, Bartłomiej Bonk.

W październiku ma odbyć się kolejna rozprawa sądowa ze szpitalem ginekologicznym w którym urodziła się Julia.

Ciężko jest oszacować jaka kwota, podczas mistrzostw, zostanie uzbierana ale zapewne zależy to od samych kibiców, którzy kupią bilety. Tym samym, organizatorzy zapraszają zainteresowanych podnoszeniem ciężarów do Wrocławia w dniach od 20 do 27 września 2013 roku, które będą miały miejsce w Hali Stulecia.

info. własne/Gazeta Opole

zdj. Wikipedia