MEGAMOCNI

Będzie wotum nieufności dla ministra zdrowia?

Arłukowicz Kaczyński NFZ PiS PO

Dodano 2013-12-10 11:57:28 | Autor: Emil Kowalski

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, wczoraj zapowiedział złożenie wniosku o wotum nieufności dla ministra Arłukowicza. Decyzja jest podyktowana w związku z wprowadzeniem w Polsce dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych.

Według polityków PiS, jest to kolejna pułapka obecnego rządu. Posłowie tej partii, uważają, że te działania to nic innego jak mydlenie oczu polskim obywatelom. Jest to przekonywanie Polaków, że bez dodatkowych pieniędzy bez sięgania do ich kieszeni, nie będą mogli się leczyć w naszym kraju.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne ma dotyczyć wybranych usług medycznych, które są świadczone w wybranych placówkach. Te z koeli, są sprywatyzowane i mają swoich inwestorów. PiS uważa, że rozchodzi się o to, iż pacjenci będą tam kierowani tak aby właśnie ci inwestorzy mogli zarobić.

Ci, którzy nie ubezpieczą się dodatkowo, będą mogli korzystać z niegdyś gwarantowanych świadczeń, w pełni na własną rękę – odpłatnie.

Wczoraj, Jarosław Kaczyński podczas konferencji w warszawskiej siedzibie partii, powiedział „że wszystko idzie ku sprywatyzowanej i odpłatnej służbie zdrowia”. Prezes wykazuje przekonanie, że tylko ci, którzy będą mieli odpowiednie zasoby portfela, będą mogli się w Polsce normalnie leczyć.

Aby tego rodzaju wniosek mógł być przyjęty, musi go poprzeć co najmniej 69 posłów.

Sam minister zdrowia, dzisiaj odpowiada na zamiary Kaczyńskiego, przypominając, że on sam i jego partia, jeszcze podczas swojej kadencji, popierali takie rozwiązania w służbie zdrowia. Arłukowicz, udowadniał to poprzez prezentację screenów z publikacji na ten temat.

Uzupełnienie informacji

Klub PiS, wotum nieufności wobec ministra Arłukowicza złożył w Sejmie 12 grudnia 2013 roku.

info. własne