MEGAMOCNI

"Bez barier na Smoku" - leszczyński stadion dostępny dla niepełnosprawnych

bez_barier Leszno Smoczyk stadion żużel

Dodano 2013-04-05 09:29:22 | Autor: Jacek Gibel

Osoby niepełnosprawne w końcu nie będą miały problemów z wejściem na stadion im. Alfreda Smoczyka i dotarciem na odpowiednie miejsce. Ma to zagwarantować Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Unii Leszno.

"Bez barier na Smoku" - to nazwa inicjatywy, która ułatwić ma osobom niepełnosprawnym poruszanie się po stadionie im. Alfreda Smoczyka. Przedstawiciele Stowarzyszenia Sympatyków Unii Leszno w trakcie meczów ligowych będą pomagać w dotarciu na odpowiednie miejsce na koronie stadionu. Aby uzyskać tego typu pomoc wystarczy tylko wcześniej zadzwonić pod numer 695 934 025 i umówić się z organizatorami akcji.

Marcin Magdański z SSKUL mówi: W zależności od tego ilu zgłosi się chętnych, tyle wydelegujemy osób ze stowarzyszenia do pomocy.

Wsparcie będzie udzielane przez cały sezon rozgrywek ligowych. Każdy kibic, który chciałby cyklicznie je otrzymywać, może to zgłosić stowarzyszeniu.

Magdański dodaje, że nowa trybuna przy tunelu nie jest jeszcze dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, choć do końca roku mają zostać zamontowane barierki i skonstruowany odpowiedni podest. Niezależnie od rozwoju prac dostosowawczych, SSKUL zadeklarował się pomagać przez cały okres żużlowych rozgrywek.

Unia Leszno to 13-krotny Drużynowy Mistrz Polski (jedno mistrzostwo odebrano). Przed rokiem Byki zajęły 5 miejsce.

zdj. naszemiasto.pl

(inf. własna/naszemiasto.pl)