MEGAMOCNI

Bezpieczne Wakacje i happening "Aktywność Osób Niepełnosprawnych"

happening JeleniaGóra

Dodano 2014-07-04 12:37:56 | Autor: Jacek Gibel

W najbliższą sobotę, 5 lipca, w Jeleniej Górze zainaugurowana zostanie kolejna edycja akcji Bezpieczne Wakacje.

O godzinie 11:00 na Placu Ratuszowym rozpocznie się połączony z akcją happening "Aktywność Osób Niepełnosprawnych". Podczas imprezy instytucje i organizacje pozarządowe oraz firmy zajmujące się sprzętem rehabilitacyjnym zaprezentują swoje działania w zakresie szeroko rozumianej problematyki osób niepełnosprawnych. Podczas imprezy będzie można między innymi nauczyć się jazdy na wózku inwalidzkim i rowerach integracyjnych.

Happeningowi towarzyszyć będą działania profilaktyczne i informacyjne, a także liczne atrakcje i konkursy dla dzieci i młodzieży. W miasteczku służb mundurowych na Placu Ratuszowym stanie park ruchu drogowego, odbędą się także między innymi rozgrywki mini piłki nożnej.

W południe na sztucznym boisku rozegrany zostanie także mecz siatkówki na siedząco. Każdy zainteresowany będzie mógł nie tylko przyjrzeć się wydarzeniu z bliska, ale także osobiście wziąć udział w meczu.

W części artystycznej przewidziano występy zespołów: Domu Pomocy Społecznej "Pogodna Jesień", D.N.A., MPHIRUS – Emil, Daniel i Krzysztof Rostkowscy (MDK Muflon), zespołu tanecznego ze Szkoły Podstawowej nr 8, zespołu Jeleniogórzanie oraz Przystani Twórczej i członków Polskiego Związku Niewidomych Oddział w Jeleniej Górze: Krzysztofa Janasa – gitara, Alicji Gremzy - wokal, Alfreda Dajcza – organki

Organizatorami akcji są: Miasto Jelenia Góra, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeleniej Górze, jeleniogórska Straż Miejska, Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Akcja Bezpieczne Wakacje jest dofinansowana ze środków profilaktyki uzależnień Miasta Jelenia Góra.

zdj. jelonka.com

(inf. własna/jelonka.com)