MEGAMOCNI

Bezpłatna terapia dla niepełnosprawnych ze Słupska

Słupsk ŚDS Terapia

Dodano 2014-02-12 14:43:35 | Autor: Emil Kowalski

Osoby mieszkające w Słupsku, które maja problem z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną i chcą żyć lepiej, aktywniej, mogą skorzystać z bezpłatnej terapii jaką przygotował tamtejszy Środowiskowy Dom Samopomocy.

ŚDS ma za zadanie rehabilitowanie ludzi niepełnosprawnych oraz dbanie o dobry ich wizerunek i podejście innych osób wobec nich.  

W ramach działalności ŚDS, niepełnosprawni mogą uczestniczyć w różnego rodzaju integracyjnych spotkaniach artystyczno-kulturalnych, socjoterapeutycznych, kompleksowej rehabilitacji i terapii w ośrodku oraz w innych placówkach kulturalno-oświatowych.

W ośrodku jest prowadzona praca opiekuńcza, terapeutyczna, psychologiczna oraz prowadzone są również koła zainteresowań. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. 


W słupskim założono ŚDS pierwszą w Polsce Telewizję Osób Niepełnosprawnych. Dom współpracuje z ośrodkami z kraju i zza granicy.

Placówka mieści się przy ul. Kościuszki w Słupsku działająca w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Więcej informacji na ten temat można uzyskać, dzwoniąc pod numer 59 842 26 53

info. własne/Głos Pomorza