MEGAMOCNI

Bezpłatne handbike na Dolnym Śląsku

handbike PFRON rowery Wrocław wypożyczalnia

Dodano 2013-08-19 09:03:51 | Autor: Emil Kowalski

To coś dla osób niepełnosprawnych ruchowo. W Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, funkcjonuje bezpłatna wypożyczalnia handbike’ów. Ponadto na Dolnym Śląsku,  realizowane są bezpłatne szkolenia i wycieczki z użyciem rowerów tego typu.

Wypożyczalnia jest prowadzona w ramach wolontariatu przez studentów uczelni. Warunkiem wypożyczenia roweru jest odbycie szkolenia z użytkowania roweru typu handbike. Jest otwarta w godzinach 9.00 - 19.00 w okresie lipiec - październik 2013 roku i działa 7 dni w tygodniu. Warunkiem wypożyczenia roweru jest zaliczenie przeszkolenia w użytkowaniu roweru.

Wszystko to, jest realizowane w ramach "projektu rowerowego”.  Celem projektu jest aktywizacja i integracja osób niepełnosprawnych. Patronat nad tym projektem objął Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. Działania te są finansowane ze środków PFRON.

Stowarzyszenie Absolwentów Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu realizuje projekt  pt. "Aktywizacja osób niepełnosprawnych za pomocą rowerów integracyjnych".

W ramach działania projektu, założono 3 godzinne szkolenia dla 10 osobowych grup osób niepełnosprawnych, oraz 3 godzinne szkolenia  10 osobowych grup z otoczenia osób niepełnosprawnych, którzy są opiekunami, wolontariuszami i wspierającymi osoby niepełnosprawne (szkolenia typu warsztatowe).

Podsumowaniem szkoleń dla obu grup są integracyjne przejażdżki z wykorzystaniem rowerów integracyjnych w miejscowościach lub okolicach miejsca zamieszkania uczestników.

Trasa rowerowa sugerowana dla rowerzystów wiedzie od kampusu uczelni w stronę Nowego Dworu, a następnie w stronę lotniska.

Projekt jest nieodpłatny dla uczestników. Organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe, rowery typu hanbike oraz słodki poczęstunek.

info. własne/dobrycel.pl

zdj. Flickr - Attribution Some rights reserved by DrabikPany