MEGAMOCNI

Bezpłatne porady podatkowe dla niepełnosprawnych

bez_barier podatki prawo

Dodano 2015-03-03 12:42:29 | Autor: Jacek Gibel

Już 26 marca 2015 r. osoby niepełnosprawne i ich rodziny zainteresowane bezpłatną poradą z zakresu przygotowywania zeznań i rozliczeń PIT za 2014 rok będą mogły skorzystać z pomocy doradców podatkowych zrzeszonych w Krajowej Izbie Doradców Podatkowych. Dyżury telefoniczne będą odbywać się w 13 regionach Polski.

Samorząd doradców podatkowych już po piąty organizuje akcję "Doradcy podatkowi niepełnosprawnym". W jej ramach zarówno osoby niepełnosprawne, jak i ich rodziny będą mogły uzyskać niezbędne informacje na temat możliwości skorzystania z odliczeń wydatków poniesionych na cele rehabilitacyjne oraz sposobów udokumentowania tych wydatków.

Informacje o sposobie kontaktu z dyżurującymi doradcami podatkowymi, będą dostępne na stronie internetowej www.kidp.pl oraz stronach poszczególnych Regionalnych Oddziałów Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Tam też można znaleźć szczegółowe informacje o prowadzonej w danym regionie akcji oraz o dodatkowych dyżurach pełnionych przez doradców podatkowych w danym regionie w lutym i marcu 2015 r.

Doradcy podatkowi po raz kolejny angażują się pro publico bono w udzielanie porad i pomocy przy przygotowaniu rocznych zeznań podatkowych dla osób niepełnosprawnych. Mamy świadomość, że wielu podatników może być zagubionych w gąszczu przepisów i formularzy i dlatego chcemy pomóc. Jesteśmy przekonani, że wsparcie doradców podatkowych przyniesie wymierne korzyści osobom zainteresowanym i znacznie ułatwi rozliczenie się z fiskusem - mówi Anna Misiak, Przewodnicząca Komisji Rozwoju i Promocji Zawodu Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

Większość regionów przeprowadzi akcję w dniu 26 marca, choć część oddziałów oferuje pomoc w znacznie szerszym terminie, np. akcja w Mazowieckim Oddziale KIDP przeprowadzona zostanie w okresie od 18 marca do 27 kwietnia.

zdj. freeimages.com

(inf. własna/bankier.pl)