MEGAMOCNI

Bezpłatne treningi siatkówki na siedząco dla dzieci

bez_barier siatkówka Wrocław

Dodano 2013-09-06 07:59:29 | Autor: Jacek Gibel

Dzieci we Wrocławiu mogą za darmo wziąć udział w treningach siatkówki na siedząco. Zajęcia w Zespole Szkół nr 2 integrują pełno- i niepełnosprawne maluchy.

Siatkówka na siedząco to zespołowa gra sportowa oparta na przepisach gry w piłkę siatkową zmodyfikowanych w taki sposób, aby umożliwić grę zarówno osobom niepełnosprawnym, jak i pełnosprawnym na jednym boisku, dając im równe szanse.

Dzięki integracyjnym zajęciom, dzieci pełnosprawne uczą się tolerancji, wrażliwości i lepiej rozumieją bariery, z jakimi zmagają się ich niepełnosprawni rówieśnicy. Natomiast dzieci niepełnosprawne nabierają pewności siebie, zyskują poczucie akceptacji i pokonują bariery w kontaktach z rówieśnikami i rehabilitują się poprzez ruch.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci pełnosprawnych oraz niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo w wieku od 7 do 13 lat. Odbywać się będą w czwartki w godzinach 19:30-20:00 w Zespole Szkół nr 2 (ul. Borowska 105a).

Organizatorem treningów jest Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Treningi prowadzi Bożydar Abadżijew, trener reprezentacji Polski w Siatkówce na siedząco

Zapisy u p. Ewy Letyta: e.letyta@dzieciom.pl, tel. 882 04 63 84.

zdj. myszkanorka.pl

(inf. własna/myszkanorka.pl)