MEGAMOCNI

Biała Podlaska na sportowo - już jutro na AWF-ie

integracja kondycja sprawność test Trębicki

Dodano 2013-10-11 11:55:56 | Autor: Emil Kowalski

Na świeżo wyremontowanym stadionie i innych obiektach sportowych AWF w Białej Podlaskiej, jutro 12 października (od godz. 9.00) będzie miał miejsce wyjątkowy dzień sportowy. Głównym wydarzeniem tego dnia będzie Test Coopera.

Test Coopera, będzie mógł wykonać każdy. Polega ona na sprawdzeniu swojej kondycji podczas 12-minutowego ruchu. Oprócz tego będzie wiele gier i konkurencji sportowych prowadzonych przez wolontariuszy: studentów i wykładowców AWF-u. Swoją formę sprawdzą osoby sprawne oraz osoby niepełnosprawne, w zależności od ich indywidualnych uwarunkowań.

Wydarzenie, będzie realizowane pod hasłem „INTEGRACJA OSÓB niePEŁNOSPRAWNYCH TESTEM FORMY”. Pomysłodawcą jest Dariusz Trębicki, trener bialskiego Klubu Biegacza – Biała Biega. Celem wydarzenia jest wspólna rywalizacja sportowa ale przede wszystkim jest to test relacji i podstawowych wartości społecznych czyli integracja różnych społeczności i środowisk.

To wszystko aby uczestnicy dobrze się bawili, poznali siebie i innych z różnych grup społecznych, aby zaangażowali się publicznie i razem z innymi oferowali różne formy aktywności a głównie tym osobom, które na co dzień nie mają zbyt wielu okazji do ćwiczeń.

Impreza jest organizowana w ramach Tygodnia Ruchu - MOVE Week, który jest ogólnoeuropejską kampanią promującą ruch i zdrowy styl życia. Cel jaki postawiła przed instytucjami związanymi ze sportem powszechnym Komisja Europejska to zwiększenie o 100 milionów do 2020 roku liczby aktywnych fizycznie Europejczyków. 

Zdj. AWF Biała Podlaska