MEGAMOCNI

Białostockie ZOO z ofertą dla niewidomych i niedowidzących

bez_barier białystok niewidomi zoo

Dodano 2014-05-19 09:26:40 | Autor: Jacek Gibel

Już wkrótce osoby niewidome i niedowidzące będą mogły skorzystać z nowej oferty białostockiego zoo - wycieczki z wykwalifikowanym przewodnikiem.

Niepełnosprawni goście zoo, podczas wędrówek z przewodnikiem, będą mogli poznać znaczenie współczesnych ogrodów zoologicznych w Polsce i na świecie, posłuchać o ochronie gatunkowej zwierząt czy o Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt. W trakcie edukacyjnych spacerów goście ogrodu będą mogli spodziewać się dodatkowych atrakcji, jak na przykład możliwość głaskania określonych gatunków zwierząt (oczywiście za zgodą opiekuna osoby niepełnosprawnej). Spacery będzie prowadził pracownik zoo, specjalista ds. edukacji ekologicznej z wykształceniem zoologicznym i przygotowaniem dydaktycznym.

Program zostanie uruchomiony 26 maja, a już od dziś możliwe jest zarejestrowanie się na udział w wycieczce. Rezerwacji bowiem należy dokonywać z tygodniowym wyprzedzeniem.

Wędrówka edukacyjna po białostockim zoo trwać będzie półtorej godziny. Uczestniczyć w niej może maksymalnie pięć osób niewidomych i niedowidzących, konieczna jest także obecność opiekuna osób niepełnosprawnych. Wędrówki będą odbywały się w dni powszednie, w godzinach od 10:00 do 14:00, w ciągu dnia mogą mieć więc miejsce aż dwa takie spacery. Aby skorzystać z tej propozycji i zarezerwować termin należy zgłosić się do pracownika Akcentu zoo, Marzeny Giedrewicz. Szczegóły dotyczące zapisów można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

zdj.bialystok.pl

(inf. własna/bialystok.pl)