MEGAMOCNI

"Bieg Na Tak" – dla "Kamyka"

bieganie charytatywnie sport

Dodano 2013-03-22 15:23:21 | Autor: Jacek Gibel

20 kwietnia nad poznańską Maltą odbędzie się kolejna edycja Run of Spirit - "Biegu Na Tak". W biegu, w którym wystartują osoby pełnosprawne i niepełnosprawne bardziej niż wynik na mecie liczy się idea.

Stowarzyszenie Na Tak już po raz drugi organizuje imprezę we współpracy z niemiecką fundacją Evangelisches Johannesstift. Do wspólnej rywalizacji zaproszeni są wszyscy – bez względu na poziom sprawności, wiek i płeć. Do wyboru będzie kilka różnych długości tras biegowych - od 200 m do 11,4 km. Tym sposobem organizatorzy zapewniają dobrą zabawę całym rodzinom, oraz tym, dla których półmaraton lub maraton są zbyt długie.

Każdemu "Biegowi Na Tak" towarzyszy projekt charytatywny. W tym roku wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie, przyczynią się do zakupu busa dla Środowiskowego Domu Samopomocy "Kamyk", którym niepełnosprawni podopieczni dowożeni będą na codzienną rehabilitację.

Na co dzień w "Kamyku" znajduje się 20 wychowanków z głęboką niepełnosprawnością. To właśnie tam podopieczni znajdują bezpieczne dla siebie miejsce, gdy przestają chodzić do szkoły. Ze względu na duży stopień niepełnosprawności trudno znaleźć dla nich jakąkolwiek inną placówkę, w której mogliby spędzać czas, uczyć się i odbywać rehabilitację.

Stowarzyszenie Na Tak, jako organizacja pożytku publicznego, na co dzień podejmuje wiele inicjatyw na rzecz polepszania jakości życia osób niepełnosprawnych, robiąc to w dużej mierze dzięki wsparciu innych osób. "Bieg Na Tak", organizowany raz w roku, stał się jednak imprezą o szczególnym przesłaniu i znaczeniu, przez fakt jej dostępności dla każdego oraz bardzo wyjątkowej atmosfery.
Więcej o biegu: II Bieg Run of Spirit – Bieg Na Tak

(inf. własna/poznanbiega.pl)