MEGAMOCNI

Biegali "Na Tak" na rzecz niepełnosprawnych

akcje bieganie charytatywnie Poznań

Dodano 2014-05-12 09:30:52 | Autor: Jacek Gibel

Nie tak dawno w Poznaniu mogliśmy obserwować bieg Wings For Life, a już w minioną sobotę odbyła się kolejna charytatywna impreza w mieście znanym z ratuszowych koziołków.

Na starcie trzeciej edycji Biegu Na Tak stanęło ponad tysiąc uczestników, w tym ponad 200 dzieci w wieku od 2 do 11 lat, zawodnicy niepełnosprawni, a także goście specjalni z prezydentem Poznania Ryszardem Grobelnym na czele.

Jak co roku, imprezie towarzyszył cel charytatywny - tym razem była to zbiórka pieniędzy na turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych. Każdy kto kupił pakiet startowy lub skorzystał z aktywności w strefie charytatywnej, pomógł podopiecznym Stowarzyszenia Na Tak - organizatora biegu.

Poza tradycyjnym biegiem, można było skorzystać też z bieżni ustawionej na terenie imprezy przez partnera strategicznego, Fundację PZU. Pokonanie na niej jednego kilometra równało się 10 złotym przekazanym na cele charytatywne.

Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali wyjątkowymi medalami, własnoręcznie zrobionymi przez niepełnosprawnych intelektualnie podopiecznych Stowarzyszenia Na Tak.

Poza corocznym biegiem Run of Spirit na dystansie 11,4 km, w sobotę odbyły się także biegi dla dzieci (200, 400 i 800 m), nordic walking (5,7 km) oraz Bieg Bez Barier, dedykowany pamięci Ilony Szwajcer - dziennikarki aktywnie wspierającej działalność Stowarzyszenia oraz osoby niepełnosprawne.

III Bieg Na Tak - Run of Spirit 2014 był organizowany przez Stowarzyszenie Na Tak w partnerstwie z niemiecką Fundacją Evangelisches Johannesstift Behindertenhilfe i Fundacją PZU.

zdj. stowarzyszenienatak.pl

(inf. własna/codziennypoznan.pl)