MEGAMOCNI

Bliżyn będzie miał nowoczesny ośrodek rehabilitacyjno-pobytowy

bez_barier Bliżyn ośrodki rehabilitacja Świętokrzyskie

Dodano 2013-08-05 12:17:01 | Autor: Jacek Gibel

Wkrótce w Bliżynie (woj. świętokrzyskie) nastąpi otwarcie nowoczesnego ośrodka rehabilitacyjno-pobytowego. Docelowo pracę w nim ma znaleźć ponad 100 osób z gminy i okolic.

Ośrodek rehabilitacyjno-pobytowy "Jesienne Liście" jest największym i najnowocześniejszym obiektem tego typu w Gminie Bliżyn i powiecie skarżyskim. Ośrodek położony przy ul. Staszica powstał dzięki modernizacji budynku biurowego po dawnej fabryce POLIFARBU. Rozbudowano go o trzecią kondygnację i dwa nowe oddzielne skrzydła.

Budynek pozbawiony jest barier architektonicznych i jest przyjazny osobom niepełnosprawnym, posiada też w pełni wyposażone zaplecze hotelowe, restauracyjne, rehabilitacyjne i spa.

W ośrodku organizowane będą m.in. turnusy rehabilitacyjne, dzienne pobyty dla osób starszych i niepełnosprawnych, turnusy odchudzające, a także inne specjalistyczne terapie zdrowotne. Kuchnię w "Jesiennych Liściach" poprowadzą profesjonalni kucharze i dietetycy, dzięki czemu skorzystać można będzie z posiłków m.in. dla osób z nietolerancjami pokarmowymi.

Ośrodek przyjmuje już gości hotelowych, a wkrótce zostanie uruchomiona również część rekreacyjna i rehabilitacyjna.

Z ośrodkiem można kontaktować się mailowo: biuro@jesienneliście.pl oraz telefonicznie: 607 208 206.

zdj. Wikipedia

(inf. własna/skarzysko24.pl)