MEGAMOCNI

Bruce Dickinson pomaga niepełnosprawnym w lataniu

bez_barier Dickinson samoloty

Dodano 2013-06-21 08:53:24 | Autor: Jacek Gibel

Heavymetalowcy kojarzą się raczej z niegrzecznymi chłopcami - choćby odgryzający głowy nietoperzom na scenie Ozzy Osbourne. Tym bardziej zaskakuje nas (choć całkiem niesłusznie), gdy słyszymy o ich udziale w wolontariatach czy wspieraniu rozmaitych organizacji pomagających choćby niepełnosprawnym. Do tego grona z pewnością można zaliczyć legendę NWOBHM, Bruce'a Dickinsona.

Dickinson, charyzmatyczny wokalista jednej z najbardziej rozpoznawanych heavymetalowych kapel na świecie Iron Maiden, jest zawodowym pilotem już od dwóch dekad. To zresztą tylko jedno z wielu pozamuzycznych zainteresowań Brytyjczyka. Bruce - oprócz bycia oblatywaczem pasażerkich Boeingów 757 - pisze książki (słynne Przygody Lorda Ślizgacza), scenariusze, uprawia szermierkę, był także prezenterem telewizyjnym i radiowym.

Od trzech lat wokalista Iron Maiden wspiera brytyjską organizację Flying Scholarships for Disabled People, zajmującą się pomaganiem osobom niepełnosprawnym w zdobyciu licencji pilota. Jak stwierdził w wywiadzie dla Leicester Mercury: Nie chodzi tylko o nauczenie osób niepełnosprawnych latania, to coś znacznie większego. To budowanie przyjaźni, wokół tego istnieje cała społeczność i system wspierania, który opiera się na zachęcaniu siebie nawzajem.

Poniżej prezentujemy fragmenty wywiadu (w języku angielskim) z Dickinsonem:

zdj. Wikipedia