MEGAMOCNI

Brytyjski przewoźnik lotniczy oskarżony o dyskryminację

lotnictwo przewoźnik sąd

Dodano 2013-12-16 11:47:13 | Autor: Emil Kowalski

Pasażerowie poruszający się na wózkach inwalidzkich wystosowali pozew brytyjskim liniom lotniczym easyJet. Są to dwa pozwy, które francuski sąd rozpatrzy w najbliższych dniach.

Marie Hoarau, chciała w marcu 2010 roku odbyć podróż z Paryża do Nieci. Wtedy chciała podróżować sama. Natomiast dyskryminująca jej zdaniem, postawa linii lotniczych, uniemożliwiła jej to. Na pytanie personelu, czy w razie zagrożenia da radę sama przedostać się do wyjścia awaryjnego, odpowiedziała przecząco. Dlatego poinformowano ją, że musi podróżować w towarzystwie asystenta. Wcześniej pasażerka pokonywała tą samą trasę bez żadnych problemów.

Swoją pomoc zaproponował pilot. Chciał usiąść obok kobiety i w razie niebezpieczeństwa pomóc jej opuścić samolot. Obsługa samolotu była jedna nieugięta. Potem się okazało, nie miała problemu z podróżą innym samolotem. Spór trafił do sądu. W 2012 roku, przewoźnik dostał 5000 euro kary. Kolejne 5000 miał wypłacić poszkodowanej pasażerce. Linie lotnicze odwołały się jednak od wyroku.

Kolejny pozew został wniesiony przez pasażerkę, która chciała polecieć do Portugalii. Poruszająca się na wózku kobieta usiłowała dostać się na pogrzeb syna. Nie wpuszczono z tego samego powodu o jakim wspominamy wyżej. Pasażerka musiała odbyć podróż innymi liniami lotniczymi.

Oba przypadki nie są wyjątkami. Już w przeszłości linie easyJet miały problem i były oskarżane o dyskryminację. 

info. własne/tur-info.pl

zdj. Wikipedia