MEGAMOCNI

Cały świat pobiegnie w jednym czasie - Wings for Life World Run

akcje bieganie charytatywnie Poznań

Dodano 2013-10-02 12:12:59 | Autor: Emil Kowalski

Będą biegać na całym świecie. Będą biegać W Poznaniu. Będą biegać w największym biegu charytatywnym na naszym globie! Na 5 kontynentach, dokładnie w tym samym czasie czyli 4 maja 2014 roku, odbędzie się ogólnoświatowy bieg charytatywny na rzecz badań poszukujących metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego.

To nie lada historyczne wydarzenie jest organizowane przez Fundację Wings for Life. Poznań to miejsce, w którym odbędzie się polski akcent tego maratonu.

I niesamowite jest to, że nie wiadomo kiedy bieg się zakończy, bowiem trasa nie ma jednej mety. Finał to koniec biegu ostatniego maratończyka. A będzie ich tysiące!

"Biegniemy dla tych, którzy nie mogą!" – to hasło przewodnie biegu i bez względu czy w Australii będzie 5 rano , w Polsce 16 czy też w Japonii 12, to bieg będzie kontynuowany! Nie zastopuje go żaden deszcz czy upał. To zawody dla wszystkich i nie ważne czy wezmą w nim udział profesjonalni sportowcy czy zwykli ludzie nawet ci, którzy nie mają zwyczaju w ogóle biegać.

Dzięki temu wydarzeniu, może się przyspieszyć rozwój badań dotyczących poszukiwania leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. Wszyscy wspólnie, zwrócą uwagę na już poczynione postępy w poszukiwaniu leczenia tej niepełnosprawności.

Bieg ma również szczególne znaczenie w swojej historii, bowiem pierwszy raz w historii biegów trasa nie ma klasycznej linii mety. Będzie ją wyznaczać jadący za uczestnikami samochód, który wystartuje 30 minut po oficjalnym rozpoczęciu rywalizacji. Biegacze będą musieli utrzymywać odpowiednie tempo, tak aby być przed jadącym autem. Udział kończy ten, który zostanie wyprzedzony przez samochód – pilot.  

Jednak wszystkie rezultaty będą notowane w międzynarodowym rankingu, tak więc nikt nie jest dyskwalifikowany! A meta to - gdy ostatnia osoba na świecie przestanie biec po wyprzedzeniu przez samochód zamykający bieg.

Mówiłem na początku o tysiącach ludzi – uczestników. Powinienem powiedzieć o dziesiątkach tysięcy!

Szacuje się, że w tym globalnym sportowym święcie będzie uczestniczyć 150 tys. osób.

Wings for Life World Run (tak brzmi oficjalna nazwa biegu) w Polsce rozpocznie się w Poznaniu. Miasto słynie z udanych imprez biegowych. To miejsce takich wydarzeń jak m.in. Poznań Maraton, który co roku gromadzi na starcie kilka tysięcy biegaczy. Trasa biegu Wings for Life World Run będzie prowadzić ulicami stolicy Wielkopolski, a następnie skieruje się poza granice miasta. Wszyscy, którzy chcą tego dnia podjąć wyzwanie i pokazać solidarność i chęć pomocy osobom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym, powinny stawić się na linii startu 4 maja 2014 roku.

W budowaniu społecznej świadomości pomagają Ambasadorowie i Przyjaciele fundacji, wśród nich: Monika Kuszyńska - była wokalistka zespołu Varius Manx, Jerzy Skarżyński - maratończyk i trener nazywany guru polskich biegaczy, Mateusz Michalski - dwukrotny medalista paraolimpijski.

zdj. wingsforlife.com

info. własne/poznan.pl