MEGAMOCNI

Caritas otrzymał budynek na ośrodek dla niepełnosprawnych

Caritas OREW ośrodek pomoc Supraśl

Dodano 2014-06-27 12:24:30 | Autor: Jacek Gibel

W Supraślu powstanie Centrum Pomocy - największa placówka Caritas Archidiecezji Białostockiej. Organizacji został przekazany budynek dawnej Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. 3 Maja o powierzchni użytkowej blisko 3000 metrów kwadratowych.

W budynku powstanie Centrum Pomocy Caritas w Supraślu, a w nim Dom Matki i Dziecka, świetlica środowiskowa, mieszkanie dla cudzoziemców w trudnej sytuacji, magazyny żywności i Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy. Ośrodek powstanie z myślą o osobach z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim, a także ze sprzężonymi niepełnosprawnościami, w wieku od 6 do 25 lat.

Osobom tym ma zostać zapewniony wszechstronny rozwój dostosowany do ich potrzeb i możliwości, obejmujący wczesną diagnozę,  kompleksową pomoc, rehabilitację i terapię. W ośrodku pracować będzie sztab specjalistów: pedagogów specjalnych, psychologów dziecięcych, logopedów czy terapeutów.

OREW będzie realizował obowiązek szkolny na poziomie przygotowania przedszkolnego, szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Centrum Pomocy Caritas w Supraślu planuje też stworzenie warunków życia i rozwoju dla tych osób z niepełnosprawnością intelektualną, których nie obejmuje już obowiązek szkolny.  Osoby z niepełnosprawnością w stopniu głębokim potrzebują całodobowej opieki do końca życia i właśnie to chciałaby im zapewnić organizacja - dotyczy to zwłaszcza osób, które nie mogą liczyć na taką pomoc ze strony rodziny.

zdj. wrotapodlasia.pl

(inf. własna/wrotapodlasia.pl)