MEGAMOCNI

Centrum Integracji Społecznej w Jędrzejowie - „Błękitny Promyk Nadziei”

Dodano 2013-01-29 10:00:35 | Autor: Emil Kowalski

Integracja i wspomaganie niepełnosprawnych w zakresie współistnienia ze społecznością lokalną, znalezieniem zatrudnienia, lepszego kontaktu z osobami zajmującymi się niepełnosprawnymi. To główne cele Centrum Integracji Społecznej Fundacji „Błękitny Promyk Nadziei” 

Jest to projekt obejmujący całe województwo świętokrzyskie. Wniosek o utworzenie takiego centrum złożyła Fundacja „Błękitny Promyk Nadziei”. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego celem jest przywrócenie do życia społeczno – zawodowego 45 osób niepełnosprawnych (23 kobiety i 22 mężczyzn) z powiatu jędrzejowskiego, w wieku 15 – 64 lat, długotrwale bezrobotnych, którzy podlegają wykluczeniu społecznemu i ze względu na swoją sytuację życiową nie są w stanie własnym staraniem zaspokoić swoich podstawowych potrzeb życiowych i znajdują się w sytuacji powodującej ubóstwo. Ponadto ograniczają uczestnictwo w życiu społecznym, zawodowym czy rodzinnym.
Wsparcie projektu zapewnia PUP w Jędrzejowie. Osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać ze wsparcia terapeutycznego, pobierania zasiłków oraz uczestniczenia w wielu ciekawych zajęciach m.in.: hipoterapie, kurs przedsiębiorczości, kurs rozwoju zawodowego i wielu innych.
Dzięki działaniom Centrum Integracji Społecznej „Błękitny Promyk Nadziei” osoby niepełnosprawne będą miały szansę na podniesienie własnej wartości, powrót do aktywności społeczno – zawodowej, jej rozwój – dający nadzieję na normalne życie w lokalnym społeczeństwie. Osoby niepełnosprawne po zakończeniu udziału w Projekcie będą gotowi do podjęcia zatrudnienia.

inf. własna/UM Jędrzejów