MEGAMOCNI

Charytatywna podróż w Góry Wicklów

góry podróże pomoc wyprawy

Dodano 2013-05-22 13:06:08 | Autor: Emil Kowalski

Bohaterzy – osoby niepełnosprawne. Cel - Góry Wicklow w Irlandii. Główny cel - Pomoc dziesięcioletniej Martynce Karbowskiej z Brodnicy.

To plany ekipy, która postanowiła się wybrać w podróż do tych malowniczych gór. Uczestnicy tym samym, będą wspierać dziesięcioletnią dziewczynkę, która urodziła się bez nóg.

Martynka jest uśmiechniętym i pełnym życia dzieckiem. Jest w pełni optymistką i jak sama zapewnia – będzie kiedyś chodzić. Wiele mówi o swoich marzeniach a jej mama zgłosiła się do wielu fundacji z prośbą o pomoc w zakupie protez. Podjęła się tego fundacja Poza Horyzonty, która kilka dni temu, zaskoczyła Panią Anetę , mamę Martynki. W poniedziałek oficjalnie dowiedziała się o wyprawie w której będzie uczestniczyć wraz ze swoją pociechą.

Obecnie, Martynka nosi protezy lecz jak każde dziecko, rośnie i potrzebne są zmiany niektórych ich elementów. Na poprawki jest potrzebna kwota w wysokości 8 tys. euro. Prowadzone są akcje w tym celu a jedną z nich jest zbirka plastiku, nadzorowana przez „Gazetę Pomorską”.

Martynka bardzo się cieszy z wyjazdu i sama mówi, że bardzo lubi góry. Podoba się jej wszystko co jest wysoko – mówi z uśmiech podczas wywiadów. Jej marzeniem jest wyjazd do Paryża na Wieżę Eiffla. 

Link do strony fundacji - pozahoryzonty.org

info. własne/Gazeta Pomorska

zdj. Wikipedia