MEGAMOCNI

Charytatywny koncert Filharmonii w Koszalinie

charytatywnie koncert Koszalin

Dodano 2013-03-28 10:31:07 | Autor: Jacek Gibel

4 kwietnia o 19:00 w koszalińskim Centrum Kultury 105 odbędzie się koncert charytatywny Filharmonii Koszalińskiej. Jego celem jest zebranie pieniędzy na stypendia dla niepełnosprawnych studentów.

Program koncertu został przedstawiony przez Rektora Politechniki Koszalińskiej, prof. Tadeusza Bohdala. Jest to jedna z form uczczenia 45-lecia uczelni, przy współpracy Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Politechniki Koszalińskiej. Bilety w cenie 30zł można kupić w Dziale Kadr i Spraw Socjalnych Politechniki Koszalińskiej oraz w Centrum Kultury 105. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na wsparcie niepełnosprawnych studentów.

Jest to już piąta akcja zorganizowana przez SWRPK. Do tej pory Stowarzyszenie zebrało już ponad 110 tysięcy złotych.

Na Politechnice Koszalińskiej studiuje obecnie około 200 niepełnosprawnych studentów. W zależności od stopnia niepełnosprawności, przysługują im stypendia w wysokości 450, 300 i 200 zł, wypłacane przez uczelnię,

Stowarzyszenie Rozwoju Politechniki Koszalińskiej prowadzi szereg akcji charytatywnych, których celem jest pozyskanie funduszy na stypendia dla studentów niepełnosprawnych, i dla studentów z zagranicy. Kolejną akcją stowarzyszenia jest 45. Wiosna Politechniki Koszalińskiej. Jest to koncert Filharmonii Koszalińskiej w wiedeńskim nastroju. 4 kwietnia 2013r., o godz. 19 w Centrum Kultury 105, orkiestra Filharmonii Koszalińskiej pod dyrekcją Rubena Silvy zagra utwory z kręgu rodziny Straussów i ich przyjaciół z tamtego okresu. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam. – mówi prof. Bohdal.

zdj. sxc.hu

(inf. własna/ekoszalin.pl)